Achtung Deutsch
Kullanıcı Sözleşmesi

Son güncelleme: 22 Eylül 2023

Achtung Deutsch (“Achtung Deutsch”, “biz/tarafımız,” “bizi/bize” veya “bizim”) uygulamasına ve web sitesine hoş geldiniz! Gerçek zamanlı görüntülü dil eğitimi oturumları (“Eğitim Hizmetleri”) aracılığıyla dil öğrenmek isteyen kişileri (“Öğrenciler”), öğrenmek istedikleri dili ana dili Almanca veya Almanca Öğretmenliği mezunu eğitmenlerle (“Eğitmenler”) buluşturuyoruz. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”); achtungdeutschh.com web sitemizi (“Site”) veya Achtung Deutsch mobil cihaz uygulamalarını (“Uygulamalar”; Sitelerle birlikte anıldığında ise “Platform”) kullanan Öğrenciler ve Eğitmenler ve Öğrencilerin 13 yaşından küçük bireyler olması durumunda ebeveynler veya yasal vasiler (birlikte “Kullanıcılar”, “siz” veya “sizin”) için geçerlidir.

Aşağıda bulunan “hizmetten yararlanma koşulları” hizmetten yararlanmaya başlanılmadan önce dikkatlice okunmalıdır. Achtung Deutsch – Genel Almanca ve Konuşma Kursları hizmetinden yararlanılması bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, siteye giriş ve hizmetten yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN. BU SÖZLEŞME, SİZLE Achtung Deutsch ARASINDAKİ TÜM ANLAŞMAZLIKLARIN BAĞLAYICI TAHKİME TABİ OLDUĞUNU VE TAHKİM VE TOPLU DAVA AÇISINDAN AYRINTILI OLARAK TOPLU DAVA HAKLARINDAN VE HER TÜRLÜ YARGILAMA HAKLARINDAN FERAGAT ETTİRMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ GİREREK, BU BÖLÜMDE DAHA AYRINTILI OLARAK AÇIKLANDIĞI ŞEKİLDE, BU ANLAŞMAZLIKLARI ÇÖZMEK İÇİN MAHKEMEDE DAVA AÇMA VE BİR TOPLU YA DA TOPLU DAVANIN PARÇASI OLMA HAKKINIZDAN FERAGAT EDERSİNİZ.

13 yaşın altındaki ÇOCUKLAR İÇİN NOT: 13 yaşın altındaki bireylerin, ebeveynleri veya yasal vasileri Achtung Deutsch’a doğrulanabilir onay verene kadar Platform ve Genel Almanca ve Konuşma kurs hizmetlerini kullanmalarına izin verilmez.

 1. Uygunluk

Yalnızca Achtung Deutsch ile bağlayıcı bir sözleşme yapabilmeniz ve işbu Sözleşme ve uygulanabilir tüm yerel, ulusal ve uluslararası yasa, kural ve yönetmeliklere uygun olması durumunda Platformu kullanabilirsiniz.

Öğrenci olmanız durumunda, Türkiye Cumhuriyeti için on üç (13) veya diğer tüm yargı alanları için on sekiz (18) yaşından büyük olduğunuzu (“Asgari Yaş”) beyan etmiş olursunuz. Asgari Yaş sınırının üzerinde ancak yasal reşit olma yaşının altında bir Öğrenciyseniz ebeveyniniz veya yasal vasiniz tarafından Achtung Deutsch’a doğrulanabilir bir izin sağlanmadığı ve işbu Sözleşme kabul edilmediği sürece Platformu kullanamayabilirsiniz.

Eğitmen olmanız halinde 18 yaşından büyük olduğunuzu beyan etmiş olursunuz.

Achtung Deutsch daha önce Platforma erişiminizi veya Platformu kullanmanızı yasakladıysa Platforma erişmenize veya Platformu kullanmanıza izin verilmez.

 1. Ek Şartlar ve Yönergeler

Eğitmenlere Yönelik Ek. İşbu belgeye referans olarak eklenmiş olan Eğitmenlere Yönelik Ek, Eğitmenlerin Platforma erişmesi veya kaydolması veya Platformu diğer şekillerde kullanması açısından uygulanır.

Yönergeler. Platformu kullanırken, belirli hizmetlere, tekliflere ve özelliklere ilişkin olarak yayınlanan ek yönergelere veya kurallara tabi olursunuz (“Yönergeler”). Tüm bu Yönergeler işbu Sözleşmeye referans olarak eklenmiştir. Achtung Deutsch Genel Almanca ve Konuşma Kurslarına İlişkin Gizlilik Politikası da Eğitim Hizmetlerini Öğrenci olarak kullandığınız ölçüde işbu Sözleşmeye dahil edilmiştir.

 1. Veri Gizliliği

Gizlilik Politikası. Achtung Deutsch Gizlilik Politikası işbu Sözleşmeye dahil edilmiştir. Kişisel bilgilerinizin toplanmasına, kullanılmasına ve açıklanmasına ilişkin ayrıntılar için lütfen bu beyanı dikkatlice okuyun.

 1. Değişiklikler

Achtung Deutsch dilediği zaman işbu Sözleşmede değişiklikler yapabilir (“Değişiklikler”). İşbu Sözleşmede açıkça belirtildiği haller dışında Achtung Deutsch, Platformun kullanıcı arayüzü üzerinden veya Kullanıcı hesabınıza tanımlı e-posta adresine Değişiklik bildirimini gönderdiğinde ve bu Değişikliklere onay verdiğinizde veya bu Değişiklikleri ya da işbu Sözleşmenin Değişiklikleri içeren versiyonunu herhangi bir şekilde açıkça kabul ettiğinizde ilgili Değişiklikler mevcut Kullanıcılar için geçerli hale gelir. Teklif edilen bir Değişikliği kabul etmediğinize veya teklif edilen bir Değişikliği açıkça kabul etmeyi reddettiğinize ilişkin yazılı bildirimde bulunmanız halinde Achtung Deutsch işbu Sözleşmeyi ve Platform kullanımınızı iptal edebilir.

 1. Hesap Kaydı ve Kullanımı

Öğrenci Kaydı. Platform, Öğrencilerin kendi tercih ettikleri dilde eğitim alma ve iletişim becerilerini geliştirmek için pratik yapma amaçlarıyla bir Eğitmenle görüntülü konuşma oturumu talebinde bulunarak bunu gerçekleştirmesine olanak tanır (“Oturum”). Eğitim Hizmetlerimiz kapsamında bir Oturuma erişmek için Platform üzerinden kaydolmalı ve bir hesap oluşturmalısınız. Kaydolmak için (i) benzersiz bir kullanıcı adı ve parola oluşturmanız, (ii) bir e-posta adresi girmeniz, (iii) mevcut durumda ikamet ettiğiniz ülkeyi belirtmeniz, (iv) öğrenmek istediğiniz dersin hizmet ve kategorisini seçmeniz, (v) Genel Almanca veya Konuşma kursu seçiminiz ve (vi) cinsiyetinizi belirtmeniz istenebilir. Achtung Deutsch’un ödeme kart bilgilerinize erişimi olmadığını ve ödemeleri almak ve işlemek için üçüncü taraf bir ödeme işleyici kullandığını unutmayın.

Eğitmen Kaydı. Eğitmenler, Platformu kullanabilmek ve Öğrencilere eğitim hizmetleri sağlayabilmek için Uygulama veya Site üzerinden kaydolmalı ve bir hesap oluşturmalıdır. Kayıt süreci kapsamında Eğitmenlerin (i) benzersiz bir kullanıcı adı ve parola oluşturmalarını, (ii) bir e-posta adresi girmelerini, (iii) mevcut durumda ikamet ettikleri ülkeyi belirtmelerini, (iv) çalışma gün ve saatleri belirtmelerini, (v) Hizmet vermek istenilen kategoriyi belirtmelerini (Genel Almanca veya Konuşma Kursu), (vi) telefon numarası belirtmelerini, (vii) Banka hesap bilgilerini sağlamalarını ve (viii) en az on sekiz (18) yaşında olduklarını doğrulamalarını talep edebiliriz.

Kayıt Doğruluğu. Sağladığınız bilgilerin her durumda doğru, tutarlı, güncel ve eksiksiz olduğunu kabul etmektesiniz. Ayrıca, bu bilgilerin her durumda gizli, tutarlı ve güncel tutulmasını sağlayacağınızı da kabul etmektesiniz.

Parola. Kayıt işlemi esnasında sizden parola girmeniz istenecektir. Hesabınızın ve parolanızın gizliliğini sağlamaktan ve bilgisayarınıza erişimi kısıtlamaktan tamamen siz sorumlusunuz; ayrıca hesabınız çerçevesinde gerçekleşen tüm işlemlere yönelik sorumluluk üstlenmeyi de kabul etmektesiniz. Makul gerekçelerle hesabınızın güvenliğini yitirdiğini düşünüyorsanız (örneğin kayıp, hırsızlık veya hesap kimliğinin veya parolanın yetkisiz kişilerce açıklanması veya kullanılması) bu durumu derhal Achtung Deutsch’a bildirmelisiniz. Hesabınızın yetkisiz kişilerce kullanılması nedeniyle Achtung Deutsch veya diğer tarafların maruz kaldığı kayıplardan sorumlu tutulabilirsiniz.

Bireysel Kullanım. İşbu Sözleşmede belirtilen durumlar dışında Achtung Deutsch hesapları yalnızca hesaba kayıtlı Kullanıcı tarafından kullanılabilir. Öğrenci tarafından satın alınan saatler, ilgili Öğrencinin hesabı dahilinde yalnızca bu Öğrenci tarafından kullanılabilir. Kullanıcı adınızı ve parolanızı başkalarıyla paylaşmayacağınızı veya üçüncü tarafların başka bir şekilde Achtung Deutsch hesabınıza erişmesine veya hesabınızı kullanmasına izin vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz. Eğitmen hiçbir durumda, üçüncü tarafların Hizmet sağlamak üzere hesabını kullanmasına izin veremez.

 1. Achtung Deutsch bir Piyasa Sağlayıcısıdır

Achtung Deutsch’un eğitim hizmetleri sağlama işinde olmadığını kabul etmektesiniz. Achtung Deutsch, Öğrencilerle Eğitmenleri bir araya getiren çevrim içi bir piyasa sağlar.

Eğitmenler, Bağımsız Yüklenicilerdir. Eğitmenlerin, Öğrencilere Eğitim Hizmetleri teklif etmek ve sağlamak üzere Platformu kullanan ve bağımsız bir ticari girişim olarak faaliyet gösteren bağımsız yükleniciler olduklarını kabul etmektesiniz. Achtung Deutsch hiçbir Eğitmenin işvereni veya müşterek işvereni ya da entegre veya bağımsız girişim ortağı değildir. Eğitmenle ilişkili herhangi bir kişinin çalışan ya da bağımsız yüklenici olarak veya farklı bir şekilde sağlayabileceği iş veya hizmetler de dahil olmak üzere Eğitmen tarafından gerçekleştirilen iş veya hizmetlerin kapsamı, yapısı, niteliği, karakteri, zamanlaması veya konumuna ilişkin olarak Achtung Deutsch’un herhangi bir sorumluluk veya kontrol sahibi olmadığını ya da bu hususlara dahil olmadığını onaylamakta ve kabul etmektesiniz. Öğrenciler ayrıca, Sözleşme Süresi boyunca her zaman Eğitmeni bağımsız yüklenici olarak kabul edeceklerini ve bu sınıflandırmayı ihlal eden herhangi bir eylemde bulunmayacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 1. Kurallar ve Yasaklar

Aşağıdaki hususları gerçekleştiremezsiniz:

 • Platforma, yasa dışı veya işbu Sözleşmeyle yasaklanmış amaçlara yönelik olarak erişmek veya Platformu bu doğrultuda kullanmak,
 • Platformu, tamamen kendi takdirimize göre Platforma zarar verecek, Platformu devre dışı bırakacak, Platformun aşırı yüklenmesine veya bozulmasına neden olacak ya da diğer kişilerin Platformu kullanmasını engelleyecek şekilde kullanmak,
 • virüs, solucan veya diğer zararlı kodları yüklemek veya farklı bir şekilde yaymak da dahil olmak üzere herhangi bir şekilde Platformun işleyişini veya herhangi bir Kullanıcının Platformdan faydalanmasını kasıtlı olarak engellemek ya da bozmak,
 • Platformun güvenlikle ilgili özelliklerini, Platform aracılığıyla erişilebilen içeriğin kullanılmasını veya kopyalanmasını engelleyen veya kısıtlayan özellikleri ya da Platformun kullanımı açısından kısıtlamalar uygulayan özellikleri kaldırmak, ihlal etmek, devre dışı bırakmak, bozmak veya diğer bir şekilde engellemek,
 • Platform üzerinden kasıtlı olarak sağlanmamış herhangi bir yolla materyal veya bilgilere erişmek veya erişme girişiminde bulunmak,
 • açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir amaç doğrultusunda Platforma erişmek için robot, web örümceği, kazıyıcı veya diğer otomatik yöntemleri kullanmak ya da robot engelleme başlıklarımızı ya da Platforma erişimi engellemek veya kısıtlamak için kullandığımız diğer önlemleri atlatmak,
 • çerçeveleme teknikleri veya “gizli metin” meta etiketleri kullanımı da dahil olmak üzere açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir ticari markayı, logoyu veya diğer Achtung Deutsch materyallerini kullanmak,
 • Platforma izinsiz erişim elde etmek de dahil (ancak bununla sınırlı olmaksızın) benzeri amaçlar doğrultusunda Platformu herhangi bir şekilde veya biçimde değiştirmek veya Platformun değiştirilmiş versiyonlarını kullanmak,
 • birden fazla hesap oluşturmak, başka birinin hesabını izinsiz kullanmak, başka bir kişi veya kuruluşun kimliğine bürünmek veya Platform aracılığıyla iletilen herhangi bir içeriğin kaynağını gizlemek için başlıkları veya tanımlayıcıları değiştirmek ya da tahrif etmek,
 • gizlilik veya reklam hakları da dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın telif haklarını, ticari sırlarını ya da diğer haklarını herhangi bir şekilde ihlal etmek,
 • istenmeyen e-postalar yollamak,
 • Achtung Deutsch’un yazılı izni olmaksızın reklam yayınlamak veya ticari teklifler sunmak,
 • diğer kişilere karşı (alenen veya farklı bir şekilde) karalayıcı, iftira niteliğinde, kötüleyici, tehdit edici, taciz edici, nefret uyandıran, müstehcen, saldırgan, aşağılayıcı söylemler içeren ya da kanunları veya Achtung Deutsch’un ya da diğer herhangi bir üçüncü tarafın hakkını ihlal eden davranışlarda bulunmak veya bu tarz içerikler paylaşmak,
 • diğer kişilere ait özel veya kişiyi tanımlayıcı bilgileri, kişinin açık yetkilendirmesi veya rızası olmadan paylaşmak ya da
 • yukarıda belirtilen eylemlerden herhangi birini dolaylı olarak gerçekleştirme girişiminde bulunmak.

Öğrenciyseniz ayrıca, yalnızca yeni bir dil öğrenmek veya dil becerilerinizi geliştirmek amacıyla Oturumlara katılacağınızı onaylarsınız. Eğitmenseniz ayrıca, yalnızca bir Öğrenciye dil becerilerini geliştirmek üzere eğitim vermek amacıyla Oturumlara katılacağınızı onaylarsınız.

 1. Kullanıcı İçerikleri

Platform üzerinde, diğer Kullanıcılar tarafından görüntülenebilir olan veya olmayan bilgiler, metinler, grafikler, fotoğraflar, ses kayıtları, videolar, içerikler, değerlendirmeler, tasarımlar, buluşlar veya diğer materyalleri (“Kullanıcı İçerikleri”) göndermenize, yüklemenize, yayınlamanıza, aktarmanıza, görüntülemenize, bunlara ilişkin gönderiler oluşturmanıza, bu öğelere bağlantılar vermenize veya bu öğeleri diğer bir şekilde erişime sunmanıza (bundan böyle “yayın”) izin verebiliriz. Platformda yayınladığınız Kullanıcı İçeriklerine ilişkin tüm fikri mülkiyet hakkı size aittir.

Platformda veya Platform aracılığıyla Kullanıcı İçerikleri yayınlayarak Achtung Deutsch’a, kendi iş amaçları doğrultusunda veya kanunlar ya da yasal süreçler uyarınca gerekli olması halinde bu Kullanıcı İçeriklerini halihazırda bilinen veya gelecekte geliştirilecek herhangi bir formatta veya ortamda kullanma, kopyalama, çoğaltma, işleme, uyarlama, değiştirme, yayınlama, aktarma, görüntüleme, dağıtma ve bu içeriklerden farklı bir şekilde faydalanma konusunda dünya genelinde geçerli, geri alınamaz, süresiz, münhasır olmayan, devredilebilir, telifsiz bir lisans (ve alt lisans verme hakkı) vermiş olursunuz. Daha açık olmak gerekirse Achtung Deutsch’a verilen lisans, Platformun veya hesabınızın kapanmasından sonra da geçerli olmaya devam edecektir. Kullanıcı İçerikleri dahilinde Achtung Deutsch’a verilen lisansa bağlı olmaksızın ve şüpheye mahal vermemek adına, Kullanıcı İçeriklerinde bulunan bilgiler de dahil olmak üzere kişisel verilerinizi kullanım ve saklama süreçlerimiz de Achtung Deutsch Gizlilik Politikası uyarınca yönetilecektir. Yayınladığınız herhangi bir Kullanıcı İçeriğine yönelik olarak bu Bölümde tanımlanan lisansı tarafımıza sağlamak üzere gerekli haklara sahip olduğunuzu beyan, taahhüt ve kabul etmektesiniz. Bu lisansın, Kullanıcı İçeriklerinize erişim iznine sahip diğer Kullanıcıların (Eğitmenler veya Öğrenciler gibi), Kullanıcı İçeriklerinizi Platforma katılarak ve Platform işlevselliğinin izin verdiği ölçüde kullanma hakkını da içerdiğini kabul etmektesiniz.

Kendi Kullanıcı İçeriklerinizden ve bu içerikleri paylaşmanın veya yayınlamanın getirdiği sonuçlardan tamamen siz sorumlu olacaksınız ve Achtung Deutsch’un, Kullanıcı İçeriklerinizin çevrim içi olarak dağıtılması ve yayınlanması için yalnızca pasif bir kanal olarak hareket ettiğini kabul etmektesiniz. Achtung Deutsch’un, Kullanıcı İçerikleri üzerinde kontrol sahibi olmadığını ve bu içeriklerden sorumlu olmadığını ve Platformu kullanarak diğer Kullanıcıların paylaştığı saldırgan, uygunsuz, hatalı, yanıltıcı veya diğer açılardan sakıncalı Kullanıcı İçeriklerine maruz kalabileceğinizi kabul etmektesiniz. Uygunsuz faaliyetleri bildirmek için lütfen şu adresi kullanarak Achtung Deutsch’a e-posta gönderin: destek@achtungdeutschh.com. Kullanıcı İçeriklerinin yazım hataları veya dikkatsizlikten kaynaklanan hatalar ve yanlışlıklar içerebileceğini de unutmayın.

İşbu Sözleşmeyi ihlal eden veya herhangi bir nedenle sakıncalı bulduğumuz bir Kullanıcı İçeriği yayınlamanız halinde Achtung Deutsch, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Platformdaki Kullanıcı İçeriğini kaldırma veya bu içeriğe erişimi devre dışı bırakma ya da dilediği zaman hesabınızı askıya alma ya da iptal etme veya yargı önünde ya da kanunlar uyarınca diğer yollara veya çözümlere başvurma hakkını saklı tutar. Achtung Deutsch’un, Kullanıcı İçeriklerini izleme (ancak bu konuda sorumluluk üstlenmeme) hakkını saklı tuttuğunu ve Kullanıcı İçeriklerinizi izlemenin ve bu içeriklerin işbu Sözleşmede yer alan beyan ve taahhütleriniz ile tutarlı ve uyumlu olmasını sağlamanın yalnızca sizin sorumluluğunuzda bulunduğunu kabul etmektesiniz.

Achtung Deutsch, makul gerekçelerle (i) herhangi bir geçerli kanun, yönetmelik, yasal süreç veya resmi talebin gereklerini yerine getirmek, (ii) olası ihlalleri soruşturmak da dahil olmak üzere işbu Sözleşmeyi uygulamak, (iii) dolandırıcılık faaliyetlerini, güvenlikle ilgili veya teknik hususları tespit etmek, önlemek veya diğer bir şekilde ele almak, (iv) Kullanıcı destek taleplerine yanıt vermek veya (v) Achtung Deutsch’un, Kullanıcılarının ve toplumun haklarını, varlıklarını veya güvenliğini korumak için gerekli olduğunu düşündüğümüz bilgilere erişme, bu bilgileri okuma, saklama ve açıklama hakkını saklı tutmaktadır.

 1. Platformu Kullanma Lisansı

İşbu Sözleşme hükümlerine uyumlu hareket etmenize bağlı olarak Achtung Deutsch size, Platforma erişmek ve Platformu kullanmak için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans vermeye tabi olmayan, geri alınabilir bir lisans verir. Achtung Deutsch tarafından sağlanan bu lisans yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanımınız ve Platforma erişim ve katılımınızla bağlantılı olarak verilir ve Achtung Deutsch Gizlilik Politikasında belirtilenler gibi veri güvenliği ve veri gizliliğine ilişkin gereklilikler de dahil olmak üzere size veya Platformu kullanımınıza ilişkin geçerli tüm yasal gerekliliklere uygun olma çerçevesinde geçerli olur. Achtung Deutsch, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu lisansı dilediği zaman iptal edebilir. Bu tür bir iptal durumunda, işbu Sözleşme uyarınca elde edilip edilmediğine bakılmaksızın Platform üzerinden indirdiğiniz veya farklı bir şekilde elde ettiğiniz tüm materyalleri ve bu materyallere ait tüm nüshaları derhal imha etmeniz gerekmektedir.

İşbu Sözleşmede açıkça izin verilen durumlar haricinde Platformu veya Platformda bulunan içerikleri kullanamaz, kopyalayamaz, değiştiremez, düzenleyemez, dağıtamaz, satamaz, devredemez, kamuya açık hale getiremez, kamuya açık şekilde kullanamaz, iletemez, yayınlayamaz veya bunlara ilişkin lisans veremez veya bunlardan türetilmiş çalışmalar hazırlayamaz ya da farklı bir şekilde faydalanamazsınız. Platform ve Platformda bulunan içerik size OLDUĞU GİBİ sağlanmaktadır. Kişisel kullanım amacıyla Platformda bulunan herhangi bir içeriği indirmeniz veya bu içeriğe ait bir kopyayı yazdırmanız durumunda bu materyallerde bulunan telif hakkına ilişkin ve mülkiyetle ilgili diğer tüm bilgilendirmeleri saklamalısınız. İşbu Sözleşme ile açıkça sağlanan lisans ve haklar hariç olmak üzere Achtung Deutsch veya lisans verenleri tarafından sahip olunan veya kontrol edilen fikri mülkiyet hakları kapsamındaki hiçbir lisans veya hak dolaylı olarak ya da farklı bir şekilde tarafınıza sağlanamaz.

 1. Sahiplik ve Mülkiyet Hakları

Platform, Achtung Deutsch mülkiyetindedir ve Achtung Deutsch tarafından işletilmektedir. Platforma ait videolar, içerikler, görsel arayüzler, slaytlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, derlemeler, bilgisayar kodları, ürünler, yazılımlar, hizmetler ve tüm diğer bileşenler (“Achtung Deutsch Materyalleri”) ticari takdim şekli, patent ve marka kanunlarıyla, uluslararası teamüllerle ve ilgili diğer tüm fikri mülkiyet ve sahiplik haklarıyla ve geçerli kanunlarla korunmaktadır. Tüm Achtung Deutsch Materyalleri, Achtung Deutsch veya bağlı ortaklıkları ya da bağlı şirketleri ve/veya üçüncü taraf lisans verenlerinin mülkiyetindedir. Tüm markalar, hizmet işaretleri ve ticari adlar, Achtung Deutsch veya bağlı şirketlerine ve/veya üçüncü taraf lisans verenlerine aittir. Achtung Deutsch tarafından açıkça yetkilendirilmediğiniz sürece Achtung Deutsch Materyallerini satmamayı, dağıtmamayı, kopyalamamayı, değiştirmemeyi, kamuya açık şekilde kullanmamayı veya görüntülememeyi, aktarmamayı, yayınlamamayı, düzenlememeyi, uyarlamamayı, bu materyallere ilişkin olarak lisans vermemeyi, türetilmiş çalışmalar oluşturmamayı veya bu materyalleri diğer bir şekilde yetkisiz olarak kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Platformla ilgili olarak sağlayacağınız geri bildirimler, yorumlar, sorular veya öneriler (topluca “Geri Bildirim”) tamamen gönüllülük esaslı olacaktır ve size karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeden bu geri bildirimleri, yorumları veya önerileri özgürce kullanabileceğiz. Bize Geri Bildirim göndererek ayrıca, (i) Geri Bildirimle ilgili olarak açık veya dolaylı herhangi bir gizlilik yükümlülüğüne girmediğimizi kabul edersiniz, (ii) Geri Bildirime benzer olarak, halihazırda değerlendirme veya geliştirme aşamasında olduğumuz bir işleve sahip olabileceğimizi kabul edersiniz, (iii) Geri Bildirimi kullanmaya, değiştirmeye, yayınlamaya, dağıtmaya ve Geri Bildirimden türetilmiş çalışmalar hazırlamaya ve Geri Bildirime dair alt lisans vermeye ilişkin olarak tarafımıza geri alınamaz, münhasır olmayan, telifsiz, süresiz ve dünya genelinde geçerli bir lisans sağlarsınız ve (iv) Achtung Deutsch ve kullanıcılarına karşı, bu tür bir Geri Bildirimin içeriğindeki telif haklarına ilişkin hak talepleri ve iddialardan geri dönülemez bir şekilde feragat eder ve diğer kişilerin de feragat etmesini sağlarsınız. Geri Bildirime ilişkin bu hükümler, hesabınızın veya Platformun kapanmasından sonra da geçerliliğini sürdürecektir.

 1. Oturumlar

Donanım ve Yazılım. Bir Oturuma katılmak için uyumlu donanımlara sahip olmanız gerekmekte olup bu anlamda belirtilen yazılımı indirmeniz ve yüklemeniz de gerekebilir. İlgili donanımı ve yazılımı edinmekten ve yüklemekten ve sisteminizin uyumlu olup olmadığını belirlemekten yalnızca siz sorumlusunuz ve işbu Sözleşmeyle ilgili donanım ve yazılıma ilişkin tüm risk ve yükümlülükleri kabul etmektesiniz. Oturumlarla ve genel olarak Platformla bağlantılı olarak kullandığınız tüm yazılımlarla ilgili uygulanabilir tüm lisans anlaşmalarını ve diğer şart ve koşulları incelemek ve bunlara uyum sağlamakla sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Kullanıma Yönelik Kısıtlamalar. Oturumlara yalnızca kişisel ve ticari olmayan amaçlarla katılmayı ve işbu Sözleşmede izin verilmedikçe herhangi bir Oturumu kaydetmemeyi, kopyalamamayı, yeniden dağıtmamayı, yayınlamamayı, kamuya açık şekilde kullanmamayı veya kamuya açık hale getirmemeyi kabul etmektesiniz.

Oturum Kayıtları. Oturumlar kaydedilebilir veya izlenebilir. İşbu Sözleşmeyle (i) görüntüleriniz de dahil olmak üzere katıldığınız Oturumların izlenmesine veya kaydedilmesine, (ii) Achtung Deutsch’un, Eğitmen değerlendirmesi, Eğitmen eğitimi, anlaşmazlık çözümü ve Platformun geliştirilmesi de dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan amaçlarla Hizmet sağlamak üzere bu kayıtları kopyalamasına ve kullanmasına, (iii) bu kayıtların Öğrenci veya Öğrencinin ebeveynleri gibi diğer Oturum taraflarına sunulmasına, (iv) bu kayıtların incelemeniz için tarafınıza sunulmasına, (v) ilgili kayıtların Achtung Deutsch tarafından, kanunlar veya yasal süreçler uyarınca gerekli olduğu ölçüde veya Achtung Deutsch’un kendi haklarını veya üçüncü bir tarafın haklarını uygulama veya koruma amacıyla gerekli gördüğü ölçüde kullanılmasına veya paylaşılmasına ve (vi) bu kayıtlardan, mutabık kaldığınız farklı şekillerde yararlanılmasına (örneğin, Eğitmenlere Yönelik Ekte belirtildiği gibi Eğitmenler için) izin vermektesiniz. İşbu Sözleşmeyle reklam ve gizlilik haklarından veya ilgili kanun uyarınca Achtung Deutsch’un Oturum kayıtlarını bu alt bölümde belirtilen sınırlı amaçlarla veya mutabık kaldığınız farklı şekillerde (örneğin, Eğitmenlere Yönelik Ekte belirtildiği gibi Eğitmenler için) kullanmasını önlemek üzere faydalanılabilecek diğer haklardan feragat etmektesiniz ve yine işbu Sözleşmeyle Achtung Deutsch’a herhangi bir Oturum kaydına veya herhangi bir Oturumdaki içeriğe ilişkin ya da bunlarla bağlantılı olarak sahip olabileceğiniz fikri mülkiyet hakları uyarınca bu kayıtları ve içeriği işbu belgede belirtilen iş amaçlarıyla veya kanunlar ya da yasal süreçler uyarınca gerektiği şekilde kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak ve kullanmak için dünya genelinde geçerli, münhasır olmayan, tamamıyla ödenmiş, telifsiz, geri alınamaz, süresiz, alt lisans vermeye tabi ve devredilebilir bir lisans sağlamaktasınız.  Yukarıdaki hususlara bağlı olmaksızın, Gizlilik Politikamızda belirtildiği üzere oturum kayıtlarına erişmeye veya bu kayıtları saklamamıza ilişkin belirli seçeneklere sahip olabilirsiniz.

 1. Eğitmen Müsaitliği ve Eğitmen Kalitesi

Eğitmen Müsaitliği. Oturumlar, Eğitmenlerin müsaitliğine tabidir ve Achtung Deutsch, belirli bir (veya herhangi bir) Eğitmenin istenen zaman aralığında müsait olacağı konusunda garanti veremez.

Eğitmen Kalitesi. Achtung Deutsch’un Eğitmenlerin beyan ettiği kimlik bilgilerini, deneyimleri veya nitelikleri doğrulama yükümlülüğünün bulunmadığını ve Achtung Deutsch’un bu Bölümde açıkça belirtilenler dışında Eğitmenlere ilişkin olarak herhangi bir izleme faaliyeti gerçekleştirmediğini kabul etmektesiniz. Herhangi bir Eğitmenle ilgili şikayette bulunmak istiyorsanız şu adres üzerinden Achtung Deutsch ile iletişime geçebilirsiniz: destek@achtungdeutschh.com. Kullanıcılar, Platform üzerinden veya Platform aracılığıyla diğer Kullanıcılarla olan iletişimlerinden veya diğer etkileşimlerinden sorumludur. Achtung Deutsch, Öğrenciler ve Eğitmenler arasındakiler de dahil olmak üzere Kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izleme hakkını saklı tutar; ancak bu konuda herhangi bir yükümlülüğü yoktur.

 1. Platform Üzerindeki Ödemeler

Ödeme. Öğrenciler, Eğitim Hizmetlerinin ödemesini satın alınan saate göre veya aşağıda belirtilen ödeme planı uyarınca yapar. Ödemeler, bir üçüncü taraf ödeme sistemi üzerinden yapılır (Iyzico gibi). Ödemelere ilişkin tüm şart ve koşullar, uygulanabilir olduğu şekilde üçüncü taraf ödeme sistemiyle aranızdaki ilgili anlaşmalar uyarınca düzenlenir. Görüntülediğiniz ücretler, bu ücretlerle bağlantılı olarak uygulanabilecek vergiler hariç tutarlardır ve Achtung Deutsch’un net gelirine bağlı olarak belirlenen vergiler dışında söz konusu olabilecek vergileri ödemeyi kabul etmektesiniz. Ayrıca, burada belirtilen ücretlerin alınması sürecinde makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere Achtung Deutsch’un maruz kaldığı tüm masraf ve giderleri Achtung Deutsch’a ödemeyi de kabul etmektesiniz.

İade Yapılmaması. Satın alınan saatler için geri ödeme yapılmaz ve bir Oturumda kullanılan saatler iade edilemez. Satın almadığınız saatler için tarafınıza sehven ücret yansıtıldıysa iade talebinde bulunabilirsiniz. İade talepleri, üçüncü taraf ödeme sistemi veya Achtung Deutsch tarafından değerlendirilecektir. Yanlış ücretlendirme yapıldığını düşünüyorsanız lütfen şu adres üzerinden Achtung Deutsch ile iletişime geçin: destek@achtungdeutschh.com. İade talebinin değerlendirmeye alınması için talebin, ücretin yansıtıldığı tarih itibarıyla otuz (30) gün içerisinde Achtung Deutsch tarafından alınması gerekir.

Süre. Eğitmenlere satın aldığınız saatler üzerinden ödeme yapıyorsanız her saat kullanıldığı için Oturumdaki saat başına ücretlendirilirsiniz.

 1. Eğitmen Uygunluğu ve Kurallar

İşbu Sözleşmede belirtilen diğer kurallara ve yasaklara ek olarak, bu Bölüm 14 kapsamında yer alan aşağıdaki koşullar da Eğitmenler için geçerlidir.

Uygunluk. Eğitmen adayları, Platform üzerinden eğitim hizmetleri sağlamak üzere Achtung Deutsch’a başvurabilir. Achtung Deutsch, eğitim hizmeti sunma konusundaki uygunluğunuzu değerlendirmek üzere bilgi talep etme hakkını saklı tutar ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak talebinizi kabul edebilir veya herhangi bir nedenle ya da hiçbir neden göstermeksizin reddedebilir.

Verilecek Hizmetler. Platformda Eğitmen olarak kabul edilmeniz durumunda Öğrencilere Platform üzerinden eğitim hizmetleri sağlamaya hak kazanırsınız. Eğitim hizmetlerinizin ifasında elinizden gelenin en iyisini yapmayı ve ayrıca Achtung Deutsch personeliyle iş birliği içerisinde çalışmayı, Achtung Deutsch’un iş süreçlerine karışmamayı ve tüm Achtung Deutsch kurallarına, yönetmeliklerine ve kişilerin ve varlıkların emniyetine ve korunmasına ilişkin güvenlik gerekliliklerine uymayı kabul etmektesiniz.

 1. Hesapların veya Platformun Değiştirilmesi ve Kapatılması

Platform. Achtung Deutsch, Platform dahilinde mevcut olan tüm araçları, ürünleri veya hizmetleri dilediği zaman ve herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirebilir veya bu hizmetleri sağlamayı durdurabilir. Platformdaki araçlar, ürünler veya hizmetler güncel olmayabilir ve Achtung Deutsch, Platformdaki bu materyalleri güncellemeye ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmaz. Önceden bildirimde bulunmadan Platformda değişiklikler yapabilir veya Platforma erişimi sonlandırabiliriz ve bu tür bir sonlanma durumunda Achtung Deutsch’un size veya üçüncü taraflara karşı herhangi bir sorumluluğu olmayacağını kabul etmektesiniz.

Hesap. Kendi takdirimize bağlı olarak, herhangi bir nedenle veya neden göstermeksizin, önceden bildirimde bulunarak veya bulunmadan ve dilediğimiz zaman hesabınızı tamamen veya kısmen kısıtlamaya, bloke etmeye, askıya almaya, devre dışı bırakmaya veya iptal etmeye karar verebiliriz. İşbu Sözleşme kapsamında bahsedilen eylemlerden birini gerçekleştirme yetkimizi kullanmamız halinde tarafınıza önceden bildirim veya açıklama ileterek ya da iletmeden şu hususlardan birkaçını veya tümünü gerçekleştirebiliriz: (a) hesabınız devre dışı bırakılabilir veya askıya alınabilir, parolanız geçersiz kalabilir ve Platforma ya da Kullanıcı İçeriklerinize erişemeyebilir ya da Achtung Deutsch destek ekiplerinden yardım alamayabilirsiniz ve (b) kendi takdirimize göre uygun olması halinde, diğer Kullanıcılara Hesabınızın kapatıldığını, bloke edildiğini, askıya alındığını, devre dışı bırakıldığını ya da iptal edildiğini ve bu duruma ilişkin nedeni iletebiliriz. destek@achtungdeutschh.com adresine e-posta göndererek dilediğiniz zaman Platform kullanımınızı iptal edebilir ve/veya hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızın iptal edilmesi durumunda ilgili kanunlar uyarınca aksi gerekmedikçe Platform üzerinde yayınladığınız Kullanıcı İçeriklerini silme veya iade etme yükümlülüğümüzün bulunmadığını unutmayın. Bir Eğitmenin hesabını kapatmamız halinde ilgili Eğitmen, kapatma işleminin geçerli olduğu tarihten önce sunduğu eğitim hizmetlerinin ödemesini, hesap kapatıldıktan sonraki altmış (60) gün içerisinde alma hakkına sahip olacaktır. Bu ödeme Eğitmenin Achtung Deutsch talep edebileceği her türlü ödemenin tam olarak yerine getirilmesini sağlayacaktır.

 1. DMCA Bildirimi

1998 tarihli Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasasına (“DMCA”) uygun olarak bildirilmiş ihlal iddialarına yanıt verilmesi Achtung Deutsch’un politikasının bir parçasıdır. Telifli eserinizin, telif hakkı ihlali olarak nitelendirilebilecek bir şekilde kopyalandığını ve Platform üzerinden erişime sunulduğunu düşünüyorsanız lütfen DMCA’da belirtildiği gibi Achtung Deutsch’un telif hakkı sorumlusuna başvurun.

 1. Üçüncü Taraf Bağlantıları ve Kaynakları

Platformda, üçüncü taraflarca sağlanan bilgiler ve içerikler bulunabilir ve Platform, üçüncü taraf web sitelerine ve Achtung Deutsch’a ait olmayan veya Achtung Deutsch tarafından kontrol edilmeyen diğer kaynaklara bağlantılar içerebilir. Achtung Deutsch, bu harici sitelerin veya kaynakların sağlanmasından sorumlu değildir ve bu tür harici siteleri veya kaynakları desteklemez ve bu bağlamda herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmez. Bu bağlantılar ve kaynaklar, Achtung Deutsch’un bu materyalleri onayladığını göstermez ve Achtung Deutsch, bu tür üçüncü taraf siteleri, bilgileri, materyalleri, ürünleri veya hizmetleri desteklemez veya bu açıdan herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Platform üzerinden bir üçüncü taraf web sitesine veya kaynağına eriştiğinizde söz konusu durumdan kaynaklanabilecek riskin tamamen tarafınıza ait olduğunu ve işbu Sözleşmenin ve Achtung Deutsch Gizlilik Politikasının bu tür bağlantılara ilişkin kullanımınız için geçerli olmadığını kabul etmektesiniz. Achtung Deutsch’u herhangi bir üçüncü taraf web sitesini, hizmetini veya içeriğini kullanımınızdan kaynaklanan tüm sorumluluklardan açıkça ibra etmektesiniz. Achtung Deutsch’un şu hususlardan sorumlu veya yükümlü olmadığını onaylamakta ve kabul etmektesiniz: (i) bu tür web sitelerinin veya kaynakların mevcudiyeti veya doğruluğu ya da (ii) bu tür web sitelerinde veya kaynaklardaki ya da bunlar aracılığıyla erişilen içerikler, ürünler veya hizmetler.

 1. Sorumluluk Reddi; Garanti Vermeme

PLATFORM VE PLATFORMLA BAĞLANTILI OLARAK YA DA PLATFORM ARACILIĞIYLA SUNULAN ÜÇÜNCÜ TARAF ARAÇLAR, YAZILIMLAR, HİZMETLER VEYA UYGULAMALAR, “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTADIR VE BU HUSUSTA HERHANGİ BİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ VERİLMEZ. ACHTUNG DEUTSCH VE TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ VE PARTNERLERİ, İLGİLİ KANUN UYARINCA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE; TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE MÜLKİYET HAKLARINI İHLAL ETMEME HUSUSLARINDAKİ TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDER.

ACHTUNG DEUTSCH VE TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ VE PARTNERLERİ PLATFORMDA YER ALAN ÖZELLİKLERİN KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLARAK SUNULACAĞINI, HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA PLATFORMUN, SİTENİN, UYGULAMANIN VEYA BUNLARIN BULUNDUĞU SUNUCULARIN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERİ İÇERMEDİĞİNİ GARANTİ ETMEZ.

ACHTUNG DEUTSCH VE TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ VE PARTNERLERİ; DOĞRULUK, TUTARLILIK VE GÜVENİLİRLİK AÇILARINDAN VEYA FARKLI HERHANGİ BİR AÇIDAN PLATFORMUN KULLANIMINA VEYA BU KULLANIMIN GETİRDİĞİ SONUÇLARA İLİŞKİN GARANTİ VERMEZ VEYA HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAZ. GEREKLİ SERVİS, ONARIM VEYA DÜZELTME MASRAFLARININ TAMAMINI SİZ (ACHTUNG DEUTSCH VEYA TEDARİKÇİLERİ, LİSANS VERENLERİ YA DA PARTNERLERİ DEĞİL) ÜSTLENİRSİNİZ. PLATFORMU KULLANARAK İNDİRDİĞİNİZ VEYA FARKLI YOLLARLA ELDE ETTİĞİNİZ ARAÇLARIN, MATERYALLERİN YA DA DİĞER VERİLERİN SORUMLULUĞUNUN VE RİSKİNİN TAMAMEN SİZE AİT OLDUĞUNU VE BU TÜR MATERYALLERDEN VEYA VERİLERDEN KAYNAKLANAN BİLGİSAYAR SİSTEMİ ARIZALARINDAN YA DA VERİ KAYIPLARINDAN YALNIZCA SİZİN SORUMLU OLACAĞINIZI ANLAMAKTA VE KABUL ETMEKTESİNİZ.

 1. Sorumluluğun Sınırlandırılması

İHMAL DURUMLARI DA DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİÇBİR KOŞULDA ACHTUNG DEUTSCH VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ, YÜKLENİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, ARACILARI YA DA ÜÇÜNCÜ TARAF PARTNERLERİ, LİSANS VERENLERİ VEYA TEDARİKÇİLERİ; PLATFORMDAKİ ACHTUNG DEUTSCH MATERYALLERİNİ YA DA PLATFORMUN KENDİSİNİ KULLANMANIZDAN VEYA KULLANAMAMANIZDAN YA DA ACHTUNG DEUTSCH İLE ARANIZDAKİ DİĞER ETKİLEŞİMLERDEN KAYNAKLANAN ÖZEL, DOLAYLI, ARIZİ, BAĞLANTILI YA DA CEZAİ ZARARLAR NEDENİYLE, ACHTUNG DEUTSCH VEYA ACHTUNG DEUTSCH YETKİLİ TEMSİLCİSİ TARAFINDAN BU TÜR ZARARLARIN MEYDANA GELME OLASILIĞI TARAFINIZA ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SİZE KARŞI HERHANGİ BİR SORUMLULUK ALTINA GİRMEYECEKTİR. İLGİLİ YASALAR SORUMLULUĞUN YA DA ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLARIN SINIRLANMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEYEBİLİR; BU DURUMDA, YUKARIDA BAHSEDİLEN SINIRLAMALAR VEYA İSTİSNALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU GİBİ DURUMLARDA ACHTUNG DEUTSCH’UN YÜKÜMLÜLÜĞÜ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE OLACAKTIR.

HİÇBİR KOŞULDA ACHTUNG DEUTSCH’UN VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİNİN, YÜKLENİCİLERİNİN, ÇALIŞANLARININ, ARACILARININ YA DA ÜÇÜNCÜ TARAF PARTNERLERİNİN VEYA TEDARİKÇİLERİNİN; BU KOŞULLARDAN YA DA PLATFORMU KULLANIMINIZDAN DOĞAN YA DA BUNLARLA İLİŞKİLİ OLAN TÜM ZARARLAR, KAYIPLAR VE DAVA HAKLARINA YÖNELİK SİZE KARŞI ÜSTLENDİĞİ (SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL, GARANTİ AÇISINDAN VEYA BAŞKA BİR DURUMLA İLGİLİ) TOPLAM SORUMLULUK ŞU TUTARLARI AŞAMAZ (HANGİSİ BÜYÜKSE): (A) İDDİA TARİHİNDEN ÖNCEKİ ALTI (6) AY SÜRESİNCE İŞBU SÖZLEŞME UYARINCA ACHTUNG DEUTSCH’A ÖDEDİĞİNİZ TOPLAM TUTAR (VEYA ACHTUNG DEUTSCH TARAFINDAN SİZE ÖDENECEK TUTAR) VE (B) BEŞ YÜZ (500) TÜRK LİRASI.

BU SINIRLAMALAR AYNI ZAMANDA, ACHTUNG DEUTSCH DIŞINDAKİ ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA TARAFINIZA SATILAN VEYA SAĞLANAN VE SİZİN DE PLATFORM YA DA PLATFORMDA YAYINLANAN REKLAMLAR ÜZERİNDEN VEYA PLATFORMDA VERİLEN BAĞLANTILAR ARACILIĞIYLA ALDIĞINIZ ÜRÜNLER YA DA HİZMETLER NEDENİYLE OLUŞAN ZARARLAR İÇİN DE GEÇERLİDİR.

 1. Tazminat

Achtung Deutsch’u ve bağlı şirketlerini ve tedarikçilerini, lisans verenlerini ve partnerlerini Platformu kullanımınızdan veya hatalı kullanımınızdan, diğer bir kişinin veya kuruluşun haklarını ihlal etmenizden veya işbu Sözleşmeyi herhangi bir şekilde ihlal etmenizden kaynaklanan, avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere her türlü talep, kayıp, zarar ve yükümlülükten beri kılacağınızı ve bu hususta tazmin edeceğinizi kabul etmektesiniz.

Eğitmen ayrıca, Achtung Deutsch’u ve haleflerini ve vekillerini, Eğitmenin vergilerini, para cezalarını ve Eğitmenlere Yönelik Ek de dahil olmak üzere işbu Sözleşmede belirtilen ödemeleri gerçekleştirmemesinden kaynaklanan her türlü hak talebinden ya da yükümlülükten (para cezaları, ücretler veya masraflar dahil) beri kılmak ve onları bu konuda tazmin etmek ve savunmaktan münferiden sorumludur. Dahası Eğitmen, Achtung Deutsch’u ve haleflerini ve vekillerini, Eğitmenin faaliyetleriyle ilgili olarak ortaya çıkan veya bu faaliyetlerden kaynaklanan her türlü yanlış beyan ya da bir beyanın gerçekleştirilmemesi, sorumluluğun yerine getirilmemesi, herhangi bir anlaşma veya sözleşmede üstlenilen yükümlülüklerin ifa edilmemesi ve ayrıca Achtung Deutsch aleyhindeki tüm eylemler, davalar, yasal işlemler, talepler, değerlendirmeler, para cezaları ya da hükümler nedeniyle oluşan tüm zarar veya kayıplardan beri kılacak ve onları bu konuda tazmin edecek ve savunacaktır ve bu çerçevede Eğitmen makul ölçüdeki ilgili avukatlık ücretlerini, masraflarını ve harcamalarını ödeyecektir.

Achtung Deutsch, masrafları bize ait olmak üzere, bizi tazmin etmek durumunda olduğunuz herhangi bir husustaki münhasır savunma ve kontrol yükümlülüklerini üstlenme hakkını saklı tutar ve siz de bu iddialara ilişkin savunma konusunda bizimle iş birliği yapmayı kabul edersiniz.

İlk Etapta Anlaşmazlıkların Halli: Anlaşmazlıkların çoğu yasal yollara başvurmadan çözüme kavuşturulabilir. Şu adres üzerinden Achtung Deutsch destek birimine ulaşabilirsiniz: destek@achtungdeutschh.com. Fikri mülkiyet talepleri ve asliye mahkemesinin baktığı talepler hariç olmak üzere taraflar, herhangi bir anlaşmazlığı, iddiayı, soruyu veya ihtilafı doğrudan Achtung Deutsch destek birimi aracılığıyla çözmek için tüm çabayı göstermeyi ve taraflardan herhangi birinin dava açması veya tahkim yoluna başvurması durumunda iyi niyetli müzakerelerin yapılacağını kabul etmektedir.

Grup Davası ve Toplu Davadan Feragat. Siz ve Achtung Deutsch, tahkim süreçleri açısından işbu tahkim anlaşmasını yaparak hem bu anlaşmada yer alan anlaşmazlık veya taleplere ilişkin grup davası ve/veya toplu dava açma ve bu anlaşmazlık veya talepleri mahkeme nezdinde çözme veya sonuçlandırma hakkından feragat edeceğinizi hem de Hakemin grup davalarına ve/veya toplu davalara bakma veya bunları çözüme kavuşturma yetkisine sahip olmayacağını karşılıklı olarak kabul etmektesiniz (“Grup Davasından Feragat”). İşbu tahkim anlaşmasında veya aşağıda belirtilen AAA Kurallarında yer alan diğer hükümlere bakılmaksızın, Grup Davasından Feragat hükmünün tamamen veya kısmen uygulanamaz, mantıksız, geçersiz veya iptal edilebilir olduğuna ilişkin tüm iddialar, Hakem tarafından değil yalnızca yargı yetkisine sahip bir mahkeme tarafından açığa kavuşturulabilir. Grup Davasından Feragat hükmü şu koşulların söz konusu olduğu herhangi bir durumda işbu tahkim anlaşmasından çıkarılabilir: (1) anlaşmazlığa ilişkin olarak grup davası ve/veya toplu dava açılması ve (2) Grup Davasından Feragat hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz, uygulanamaz, mantıksız, hükümsüz veya iptal edilebilir olduğuna ilişkin nihai bir mahkeme kararının bulunması. Bu durumda, bahsedilen koşulların söz konusu olduğu grup davası ve/veya toplu dava, yargı yetkisine sahip bir hukuk mahkemesi tarafından görülmelidir; ancak, Grup Davasından Feragat hükmünün uygulanabilir kısmı tahkim süreçlerinde geçerli olacaktır.

Sözleşme Sonrası Geçerlilik. İşbu tahkim anlaşması, işbu Sözleşmenin feshinden sonra ve/veya Achtung Deutsch ile ilişkiniz sonlandıktan sonra da geçerliliğini koruyacaktır.

 

 1. Genel Hükümler

Bu sözleşme, tarafların yazılı onayı olmadan değiştirilemez veya devredilemez.

Taraflar, her türlü resmi bildirimi sözleşmede belirtilen iletişim bilgileri aracılığıyla yapacaklardır.

×